Thursday, December 31, 2020
Tuesday, December 29, 2020
Monday, December 28, 2020
!! Как да намеря собственика на имот?
Как ми служи имотният регистър?
Как мога да направя проверка в имотния регистър?
Регистрите на вписаните актове са публични и всеки може да отиде до Службата по вписванията към районния съд и да получи информация. Например, ако имам желание да закупя недвижим имот, следва да проверя главно три неща:
- Дали продавачът е собственик на имота;
- Ако е собственик на имота, дали е единственият собственик. Възможно е имотът да се намира в режим на съпружеска имуществена общност или друг вид съсобственост. Това е важно е, тъй като, когато имотът е съсобственост, той не може да се прехвърли без участието на всички съсобственици;
- Дали върху имота има тежести. Принципно тяхното наличие не е проблем, стига като купувач да знам за тях. Възможно е кредитът към ипотекирания имот, който се каня да закупя, да е изплатен, но тежестта (в случая ипотека) да не е заличена от регистъра към момента на проверката.
За да съм сигурен в справката, трябва да направя проверка и по партидата на новия собственик, и по партидата на имота. Важно е вписването по партидата на името на собственика, а не вписването по партидата на имота. Например, когато реша да продам апартамента си, трябва да отида в Службата по вписванията, където ще се открие партида на моя име и на името на купувача. Заедно с това ще се създаде и партида на целия имот, където се вписват всички негови собственици, тежести и т.н.
Проверката може да е под различна форма:
- Устна справка
- Писмена справка
Устна справка може да се даде по устно или писмено заявление от всяко лице, което поиска, и в негово присъствие, ако пожелае. Когато поискам устна справка, следва да предоставя информация за трите имена и ЕГН на собственика на имота.
Писмените справки могат да се издават под различни форми. Мога да поискам издаване на удостоверение за лице, недвижим имот, както и удостоверение за даден период от време, в което ще се включват вписванията, отбелязванията и заличаванията на това лице или имот за посоченото време. Например, мога да поискам такъв вид справка, когато реша да продавам имот и искам да докажа на купувача, че този имот не е ипотекиран.
Освен удостоверения мога да поискам издаване на преписи (копия) и извлечения. Важно да знам е, че заверени преписи (копия) или извлечения могат да се издават само на определени лица. Това са страните, заедно с техните правоприемници и праводатели, представители по закон или упълномощени изрично с нотариално заверено пълномощно или техни адвокати. Друга група лица, на които могат да бъдат издавани са нотариусите и техните служители, адвокати, които са вписани към адвокатска колегия, частни съдебни изпълнители, органи на съда, прокуратурата и следствието., а не на всички граждани. За да е действителен този препис или извлечение, трябва да е заверен от служителя и подписан от съдията по вписванията.
Когато не отговарям на изискванията, за да получа заверен препис или извлечение, мога да поискам издаването на незаверени такива.
За да получа такива справки, трябва да подам писмена молба до съдията по вписванията, като приложа документ за платена държавна такса.
Отделно мога да направя справка в имотния регистър и чрез интернет системата. За да използвам системата, трябва да се регистрирам, както и да предплатя за услугите, които ще използвам.
Как да намеря собственика на една земя ?
Отиваш в кадастъра,казваш горе долу адреса, посочваш имота на монитора и ти казват кой е собственика! Аз така правя!
Как ще го издириш тоя собственик вече е твой проблем!
Справка за имот се прави в общините с молба. За София цената беше 10 лв. и може , освен в общината да се прави и в ГИС - София. По закон нямат право да откажат информацията. В справката пише : собственика / собствениците / , правото на собственост, номерата на имота / пл.№, кв.. местонахождение /, не се дават ЕГН, адрес и номера на документа за собственост. !!! Информацията се дава по разписните книги и имотът може да има много невписани наследници или да е продаден няколко пъти след вписването. В повечето случаи информацията от разписните книги е стара и неактуална.
ако е в София няма да е много трудно. Влизаш в цифровия кадастър, намираш парцела и търсиш после кой е собственика. Ако е извън столицата ще е по-трудно но не и невъзможно.
Ако парцела е в София, представете се и си подайте изискванията на e-mail iciltd@gmx.net, за да Ви решим проблема...
След като е изоставено от 10 години - настани се там и веднага намери трима свидетели, които могат да декларират пред нотаруус, че ти си се грижил за това мчсто повече от 10 години и ще ти бъде издаден документ за собственост - без да вдигаш много шум сред съседите. разбира се. Така се прави , с голям успех в България.
Но - сериозно: потърси помощта на нотариус - кажи,че си клиент и искаш да го закупиш. Да ти съдейства,
Иначе - няма откъде да получиш информация - по закона за личните данни, не дават никъде, Друг вариант е да потърсиш съседите - в техния нотариален акт задължително трябва да пише кои са им съседи.
Успех.
А, провери и в общината - под предлог запитване дали това място не е общинско, и ако не е- на кого е.
Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-06 15:59 от general.
Sunday, December 20, 2020
Saturday, December 19, 2020
Wednesday, December 16, 2020
Saturday, December 12, 2020
Thursday, December 10, 2020
Monday, December 7, 2020
Y? Водородни Генератори. Безплатно отопление. Изгаряне на отпадъци. FREE HEAT.
Tuesday, December 1, 2020
Monday, November 30, 2020
Sunday, November 29, 2020
Friday, November 27, 2020
Wednesday, November 25, 2020
Wednesday, November 18, 2020
Saturday, October 31, 2020
Friday, October 23, 2020
Sunday, October 11, 2020
Friday, October 9, 2020
Wednesday, October 7, 2020
Saturday, October 3, 2020
Thursday, September 17, 2020
Saturday, September 12, 2020
Thursday, August 20, 2020
Wednesday, August 19, 2020
Sunday, August 16, 2020
Thursday, August 13, 2020
Sunday, August 9, 2020
Tuesday, August 4, 2020
!!! The ultimate bug out home for $250
Saturday, August 1, 2020
Making bamboo products
The FB group:
https://www.facebook.com/groups/498840161062014/?ref=share
posted from Bloggeroid
Friday, July 31, 2020
Thursday, July 30, 2020
Mandala urbanismin Brøndby Haveby, Denmark
Mandala urbanism.
Circular neighborhoods in Brøndby Haveby, Denmark
Photo by: Henry Do / @henry_do
Mandala urbanismin Brøndby Haveby, Denmark
Wednesday, July 29, 2020
Monday, July 27, 2020
Thursday, July 16, 2020
Бентонит (За дъното на плувно езеро?)
Само е придвижвано от водата до местата на дъното, нуждаещи се от запушване?)
posted from Bloggeroid
Wednesday, July 15, 2020
Monday, July 13, 2020
Sunday, July 12, 2020
Saturday, July 4, 2020
Мазилка от вар гони бацилите
Основните фактори за това са:
- Светлина
- Влажност на въздуха (между 50 и 70%)
- Запрашаемост (Aко влажността е балансирана, прахът е малко. Ако не е, се затруднява дишането, повишава се и кръвното налягане.)
- Звукова среда (Да не е дразнеща, да няма вторично и третично ехо, да няма много шум.)
- Цветове (Да ни напомнят природата.)
- Допир (Когато пипаме нещо – например мазилката, да е приятна на докосване.)
posted from Bloggeroid
Thursday, July 2, 2020
Thursday, June 18, 2020
ФБ урок НСС ремонт на течащ покрив след "майстори"
@Svetlana Nikolova - Лудата козарка и Горската вещица
"Значи... теча в кухнята на сестра ми, е след препокриване на покрива. Дойде втора бригада, дето беше повече заета да коментира и плюе по първата, отколкото да свърши някаква работа. Та, казах на Ирена да изгони де що майстор има околовръст и да се дигнем един ден до строителните слкадове, та да оправим тоз покрив, при това съвсем непрофесионално, предвид, че ми е за сефте, ама поне й гарантирам, че ще спре да тече..
На втората снимка се вижда пълната недомислица на някой предходен майстор, който е сложил най- невършещите работа улами... и много умно - точно над тях се излива целия воден обем, който се събира от къщата, прелива уламите и минава в подкеремиденото пространство. От там се стича по разни наклончета и просмуква по ъглите и местата, където е съединен гипскартона. Въобще - дай да вземем парите на хората, че сме големи майстори, а те после да си берат гайлето!
Предложих й да преместим улука, за да не тече над уламите - водата да се извежда настрани и да облекчим водния обем, освен това да скова дървена скара, с която да изолирам неработещите улами, да я покрия с ей туй черното насмоленото от четвъртата снимка, което не знам как се казва ( но това не ми пречи да го ползвам :D ), след което да покрием подпокривното пространство с дишаща мембрана, която да пропуска изпрения нагоре, но не и вода надолу...
И така, по снимките горе - долу се вижда моята идея как да спрем теча, освен това добре, че се появи Мирослава, та двете нали сме от една порода, я привиках горе да ми помага :D. За да не разковаваме вече поставените тачки, опънах мембраната върху тях, а отгоре сложих нови тачки, с които фиксирам мембраната. И после ... под започващия дъжд започна най- скорострелното редене на цигли :D
След валежите ще довършим целия покрив. И вече, който ме дразни, ще го кълна с :"Майстор да то влезе у къщата!?"
posted from Bloggeroid
Tuesday, June 9, 2020
Sunday, June 7, 2020
The energy performance of a building is almost always the largest environmental impact over time..
"At the risk of sounding like a broken record...I would like to reiterate the energy performance of a building is almost always the largest environmental impact over time. So if you build something with clay walls in a 4-season climate, and you bleed heat out all winter, your structure has a huuuuuge environmental footprint. And I'm just guessing that that's not the goal.
So, very simply, the materials you choose should be based on what you have available locally of course. But should also fundamentally be based on the energy performance that makes sense for your climate.
If you are in a hot climate, thick clay walls, particularly if you can shade them well, work fabulously. If you live somewhere that gets cold, those clay walls conduct heat to the outside all winter long, no matter how thick you make them.
Why?
Materials fall into 3 categories (in terms of how they move energy):
conductors - these are like a high speed train. They allow energy to travel quickly. Example: copper used for electrical wires.
insulators - these are the exact opposite of conductors. They slow the flow of energy from one side to the other. For most materials this is due to small air pockets throughout the material. Insulators tend to be lightweight. Think down coat that you put on to keep your body heat close in when you go outside in winter.
thermal mass - these are like a rechargeable battery for heat energy. Mass materials have some conductance...that is, they allow heat to travel, but they hold on to that heat and come to equillibrium with their surroundings. Picture a stone outside on a cold day in the full sun. The stone gets warm in the sun, and stays warm for a bit when the sun goes down...but once it gives all the heat back up, it's cold cold cold.
In most places, the most energy efficient building envelope has insulation outside and thermal mass inside. So you create a "down coat" bubble all the way around your house. Then put lots of thermal mass (cob, adobe, clay plaster, stone, etc.) inside to keep the temperatures at equilibrium throughout. Like this photo: strawbale walls outside for super insulation, then clay plaster and cob and adobe floors inside. This house uses almost no energy whatsoever to stay warm all winter! (That wouldn't be true if it were all cob on the outside walls.)
here's an article that explains more...in case that wasn't enough reading for you 🤣
https://buildnaturally.com/BigPicture.html"
posted from Bloggeroid
Sunday, May 10, 2020
Sunday, May 3, 2020
Saturday, May 2, 2020
Thursday, April 30, 2020
Why Native Natural Buildings are the need of the hour?
"Why Native Natural Buildings are the need of the hour?
In the recent pandemic, we are increasingly pondering over the decentralization of power and economy. The modern urban construction industry gave way for the migration of a large number of rural workers to urban areas. Today, they are amongst the most hit by the corona pandemic. The corona lockdown and the reducing pollution has reinforced our needs to shift towards self-sufficiency and decentralized communities. Read on find out Why should our constructions be more local and why Native Natural Buildings are the need of the hour -
Our air is polluted, our food and water are polluted, and we face many challenges with plastic pollution. However, there is another type of waste that is Omni-present, equally as dangerous but most of us overlook.
We are constructing buildings at a very fast rate, thousands each year, implying we are consuming Materials, Space, and Energy at a rapid pace. This, more importantly, implies we are also simultaneously generating construction wastes and emissions.
In our hopes for permanence in our built environment, we boundlessly exploit Natural resources. The Guardian Newspaper in 2019 has named "cement" as the most destructive material on the planet. We use tonnes of cement and steel every day. We killed rivers of their sand for our mortars and plasters. We use millions of liters of water for curing. To top it all off, this modern method of construction is mostly non-recyclable and a major source of construction pollution(or concrete pollution). Concrete has sheltered mankind in the modern capitalist society but it has an ugly side to it that we cannot ignore.
If we combinedly put the carbon mass of all living organisms like plants and trees on one scale, and the amount of concrete on the other, the second scale would go down in weight. We are slowly and steadily converting every piece of natural land to concrete masses.
We have come to associate pride with our modern buildings being the tallest, iconic, massive, or giant as we coldly turn a blind eye to its long-term repercussions. With increased sand mafia, illegal felling of trees, mining ores in indigenous lands, the building industry is also faced with lowering morals and ethics.
There is a saying that whatever we build ends up building us. We are in need of buildings that we can connect more with, that can nurture and heal us in and can be a minimal embodiment of our simple lifestyles. We require buildings that are simple, local, and cheap instead of tall, iconic, massive, or giant. We need to change our construction ways to ones that do not leave any footprint behind. We call for buildings that are living and passively responsive to the surroundings. A term that best suits for such wholesome construction are Native Natural Buildings.
The best thing about Natural Buildings is that these types of constructions have been practiced for centuries and experts have left us with abundant indigenous knowledge, that is at present endangered. By Gandhian Philosophies, Natural Buildings are the most suitable ways to promote decentralized rural economies.
Natural Buildings not only means using local materials and techniques to build in the least energy-intensive ways, but it also carries with it an aware and conscious lifestyle and the idea to consume to a minimum.
Designing and constructing a Natural Building involves studying the site immensely to understand what nature demands from the shelter. It is an integrated entity harmonious with the climate, the users, and the surroundings.
All native natural builders are highly proficient in climatology. It is the 5 elements of nature - Sun, Wind, Earth, Sky, and water that shapes a building. The sensitivity shown towards the climate can bring in adverse changes in creating a comfortable well-ventilated indoor experience, in turn reducing energy usage in buildings. The habits, profession, social life, spirituality, and lifestyle of the user plays a key role in designing a tailor-fit building. Natural Buildings require tracing out material sources locally available and utilizing local techniques of the area. Materials are the elements that give life and soul to a building. With the use of the right materials, walls can be made to breathe, hot days can be made cooler and cool nights can be made warmer.
With globalization, Cement has become the new Local. We can completely avoid the usage of cement by using Natural materials that are not mass-produced or tweaked by factories, and the ones that were commonly available in our localities some decades back.
The most exciting process begins when we start interacting with the materials, giving life to the building by manually constructing them. Many passionate people are known to just immerse themselves in the work engaging in an intimate conversation with the building.
Most work in Natural Buildings involves hand-held tools and low-tech principles. Construction work on a personal level relates to a dance that each person performs in sync to their own beats. These masonry skills are only perfected with elongated times of practice.
Living in a Natural Building can be a truly humbling experience that can connect you back to your roots. A lot of times, we earn more money to keep buying things that we don’t need. Similarly, while we define our buildings too, we always tend to want more space. With every inch and every square foot of space, we are using more and more resources. It is highly significant that we become more aware of that thought!
If we start to exploit Natural Building Methods to build huge multi-story structures one after the other, Natural building methods too would end up saturated and no-more sustainable. It's the decisive question of addressing each person's need, and their purposeful efforts to minimize their consumption.
No matter how revolutionary these talks about natural buildings are, we pause at one point - Are these buildings as strong as cement buildings?
Natural Buildings are the Vernacular Building technologies that had evolved over centuries of trial and error. They are present all over the world, from the times of ancient civilizations till today. Numerous common Natural Buildings are around you, or in your memories, you just need to choose to see them. For people who doubt the strength of Natural Buildings, it is highly recommended that you visit some Natural structures near you.
The disparity between the rich and the poor is ever-increasing, and so has the stereotypes associated with their buildings. Methods of Natural Buildings were differentiated between the rich and the poor till a few decades back. For example, the Palaces were finished with fine lime plasters and floors and employed a lot of bricks and stones in their building, while the poor couldn't afford to do such practices. Soon after the Concrete houses took over, the Cement Houses came to be associated with the rich and the powerful folks. Today, Buildings of mud and lime are looked down upon as old-fashioned or belonging to the needy. It’s highly imperative that we realize that Natural Buildings are common to everyone as long as we don't attach any stigma to them.
Buildings are a reflection of ourselves and they mirror our life, culture, and values. With each purposeful step we take in our lives, we are moving towards a better future for our children. Change is significant, no matter how small in the right direction."
https://m.facebook.com/108336387525797/photos/a.108354210857348/108764617482974/?type=3?sfnsn=mo
posted from Bloggeroid
Wednesday, April 29, 2020
Saturday, April 25, 2020
Y A site disk with rocket stove projects
"EN translation:
Hello, how are you?
The amount of project is growing on our page
it is already difficult to keep remembering and looking for everyone.
So to improve our life I created a unique Drive and
I saved all the projects in the same place.
The link for access will be sent to your email
after signing up.
So you will receive all our projects and have access
aa new and old projects.
I intend to make this link available to 100 people
when i reach this limit i will cancel access to this folder.
I will open another folder for new projects also for 100 people
Subscription link:
https://bit.ly/3dZe208
ES:
Olá tudo bem?
A quantidade de projeto está crescendo na nossa pagina
já está difícil ficar recordando e procurando todos.
Então para melhorar nossa vida criei um Drive único e
salvei todos os projetos no mesmo lugar.
O link para acesso será envidado para seu e-mail
após sua inscrição.
Assim você recebera todas nossos projetos e terá acesso
aa projetos novos e antigos.
Pretendo deixar esse link disponível para 100 pessoas
quando atingir esse limite cancelarei o acesso para esta pasta.
Abrirei outra pasta para novos projetos também para 100 pessoas
Link de inscrição :
https://bit.ly/3dZe208"
posted from Bloggeroid
Friday, April 24, 2020
Thursday, April 23, 2020
FB NaturalBuilding methods = community, collaboration, and camaraderie
"#NaturalBuilding methods have a quick learning curve...but they also tend to be quite labor intensive. This makes the perfect recipe for community "barn raising" style construction! And I think THIS is what makes natural building addictive. The community, collaboration, and camaraderie. Working together to build something is empowering and fun...especially when it involves playing in the mud!
Here is a whole album of workshop participants having fun with natural building to get you inspired to build something together. Or click the "sign up" button to get email notices of our workshops."
posted from Bloggeroid
FB RMH water heater/boiler
"Upgrade of my RMH to get hot water. In progress... Big pot is going to work like heat exchanger. RMH heats water in the pot which in turn heats water in the copper coil. Next week I'll connect the boiler."
posted from Bloggeroid
Sunday, April 19, 2020
Y FBv Four Rocket... La construction étapes par étapes en photo...
Plan: https://www.facebook.com/groups/502734133080025/permalink/3159124117441000/?sfnsn=mo
posted from Bloggeroid
Saturday, April 18, 2020
Thursday, April 16, 2020
FB A floor heating RMH
Andres Capital
"My floor heating RMH. Been working nicely for 2 years. Eats normal firewood or pellets. 2 holes in the floor are "L" bends with access for cleaning. Noise in the bacround is a fan that circulates warm air in the room."
posted from Bloggeroid
FB A ticket stove within a barrel
"Here it is, all finished. As you can see, the finished version has collector all the way above the surface of the foor as i made inslualted chimney 50 cm higher."
posted from Bloggeroid
Wednesday, April 15, 2020
На какви изисквания трябва да отговарят съдовете за готвене използвани в Соларния котлон и Соларната фурна?
posted from Bloggeroid
FB Earthbag rainwater harvesting cistern, self made
"We're making so much progress on our earthbag rainwater harvesting cistern.
We live in the desert of Southeast Arizona and have been living strictly off of rainwater. We're looking to increase our capacity with our own self made cistern.
This has a 20ft diameter and will be 8ft tall when we're done. I estimate when this is finished it will hold about 14,000 gallons of water.
Just a few more feet before we get to the top and then we can add the roof.
You can check out the latest video on the build here:
https://youtu.be/RK1nJHX6HTM "
posted from Bloggeroid
Tuesday, April 14, 2020
Sunday, April 12, 2020
Saturday, April 11, 2020
Wednesday, April 1, 2020
FB, Rocket stove from Hisarya: with cooking plate and 12l. heat exchanger thermosyphoning to 60l. boiler.
Rocket stove with cooking plate and 12l. heat exchanger thermosyphoning to 60l. boiler.
posted from Bloggeroid
Tuesday, March 31, 2020
Monday, March 30, 2020
Y С какъв вид съдове да готвим на соларен котлон/фурна?
posted from Bloggeroid
Sunday, March 29, 2020
Как да придобия по давност държавен/общински имот?
Как да придобия по давност държавен/общински имот?
Автор: Виолета Атанасова
29/04/2015 29/12/2016
Покупка на вила върху общинска земя
Поокупка на вила върху общинска земя
Закупуването на вила в планински курортен комплекс може да се окаже една добра инвестиция – за лично ползване или за отдаване под наем. Има ли обаче повод за притеснение, ако постройката се намира върху общинска земя?
Поводи за притеснение няма, категорична е адвокат Милена Миткова. Повече от половината по-стари къщи около София, например в Симеоново, Драгалевци и т.н., са именно така.
Общината няма да дойде, нито да си вземе имота, нито да ви ограничи в ползването му. Единственото, на което трябва да обърнете внимание, е дали строежът е реализиран (разрешение за строеж) в рамките на 5 години от датата на отстъпване правото на строеж някога. Няма смисъл да се купува и земята, освен ако не искате да строите нещо ново и по-голямо.
Ако вилата няма ВиК инсталация, е необходимо е да посетите местното ВиК дружество, като носите всички документи – право на строеж, разрешение за строеж, одобрен проект и т.н. и да подадете заявление за присъединяване. Там ще ви обяснят как може да стане и колко ще ви струва.
В случай че планирате събаряне на старата сграда и строеж на нова, това не е ремонт. Ако някой съсед подаде сигнал до Общината, ще се установи, че градите незаконен строеж, подлежащ на събаряне, тъй като нямате строителни книжа.
За такова мероприятие са необходими разрешение за строеж и одобрен проект. Ще трябва да докажете и че старата сграда е негодна за обитаване и опасна или се е самосрутила. И за двете хипотези се съставя протокол от общинска комисия.
По-разумно е всичко това да го свърши сегашният собственик – да извади виза за проектиране, да одобрят проект и да получи разрешение за строеж и след това да купувате всичко.
В краен случай, купувате сградата заедно с правото на строеж и минавате по описаната процедура или ако прецените, строите така, но е рисково. Каквото и да решите, преди да купите може да посетите главния архитект на Общината, за да съгласувате и уточните евентуални бъдещи процедури.
Редактор: Николай Киров
Източник: Aнастасия Шлапс
Friday, March 27, 2020
Thursday, March 26, 2020
Wednesday, March 18, 2020
Saturday, March 14, 2020
Friday, March 13, 2020
Corona virus - 1918 anti Influenca success of sun and fresh air treatment and self made masks
"Their research also revealed that the Open Air Factor’s disinfecting powers can be preserved in enclosures — if ventilation rates are kept high enough. Significantly, the rates they identified are the same ones that cross-ventilated hospital wards, with high ceilings and big windows, were designed for.[6] But by the time the scientists made their discoveries, antibiotic therapy had replaced open-air treatment. Since then the germicidal effects of fresh air have not featured in infection control, or hospital design. Yet harmful bacteria have become increasingly resistant to antibiotics
Thursday, March 12, 2020
FB, Poop coop update! ,/v & pics, plan:
" It's going really good and playing in mud is so therapeutic! Walls are pretty solid once dry. Found some used French doors and took out the glass for the big front windows. Using the mud/clay from the property. 🐣✌️"
Wednesday, March 11, 2020
FB Karlos Santos, A veranda rocket stove plan
Thank you for adding me to the group.
I'd like some feedback on the drawing I have attached please.
I have been researching for some time and I finally came across a video series by an older English gent and I really like his design. Though his is larger than what I'm planning and his is more permanent than what I'm making.
I want to create a warm spot where we sit on the back verandah and if it gets hot enough, a place to heat up some food whilst we're out there would be a bonus. I simply want to be able to throw some wood in, hear the crackle and stand near it for warmth in winter whilst having a drink with friends.
I've got my hands on some steel to make the rocket stove. It's 90mmx90mm box tubing at 4mm thick. This is what I have and I know I'll get some "don't use steel" comments, but I'm going to go ahead with this using steel as it's a learning experience and it's my available resource.
I'm building this little mid sized rocket setup for my back, partially enclosed verandah. There is a LOT of fresh air here as well as gaps in the hardwood floor so I'm not concerned about health issues with co2 etc. There is plenty of air.
With the above info on my use case, my mostly outdoor location and my materials available what do you think of the drawing / plan I've attached? It's heavily based on the English gent's you tube channel but slightly changed for my needs.
Thanks so much, I look forward to hearing your thoughts."
Tuesday, March 10, 2020
Monday, March 9, 2020
Tuesday, March 3, 2020
Portative rocket stove with a front handle
Noul model Rocket Stove Mini cu maner in fata:
Inaltime totala: 35cm;
Latime: 10cm;
Lungime: 25cm;
Grosime teava: 100x100x3mm;
Picioarele din Otel lat: 40x40x4;
Gratar din Otel lat: 40x40x4;
Greutate: 5kg.
#manufacturare#profesionalism#otel
Monday, March 2, 2020
Когато избираме (месо)мелачка..
"Ръчните месомелачки отнемат повече време за смилане на месото, а когато температурата на месото се повиши, има повече възможности за образуване на бактерии. Електрическите модели бързо преминават през големи количества месо, намалявайки възможността за замърсяване.
На месомелачките се дава номер – 5, 8, 12, 22, 32, 42 и нагоре – което показва остриетата за мелене.
Броят на остриетата силно влияе върху вида на месото, размера на парчето и количеството месо, което може да се смила. Колкото по-голям е броят, толкова по-голяма е месомелачката и мелничката
.. "
Месомелачки размери, обяви OLX с описания
Месомелачка номер-5,8,10,12,22,32,42,52-ножчета и решетки
- Номер 10 бяла-16лв.,Номер10 червена-18лв.
- Номер 10 Червена-РУМЪНСКА-20лв.
- Номер 10/алуминиева/ комбинирана за месо и плюс алуминиева приставка за домати-30лв.
- Мелачка за домати пластмасова с метал-10лв. и с повече метал-14лв. и комбинирана изцяло метална-30лв.
- Номер 22/зелена/ с вътрешен лагер-39лв.-с резерви-49лв.
- Номер 22-червена РУМЪНСКА пълен комплект-един нож,две решетки,три фунии,две колела и спомагателна дръжка -49лв.
- Номер 22 алуминиева с един нож,две решетки,три фунии,колела и дръжка-49лв.
- Номер 32 българска червена ГАБРОВО-95лв. Изключително качествена българска месомелачка ГАБРОВО произведена по стара едновремешна технология с висока производителност ,безупречно качество и прецизна точност.Комплект с Три фунии за пълнене ,голямо колело за привързване към електромотор и спомагателна дръжка за ръчно въртене-мелене.С външен усилен лагер на практика вечен ,с масивна чугунена конструкция.
- Номер 32 червена-РУМЪНСКА с външен подсилен лагер,с два ножа,две решетки,три фунии за пълнене,две колела/малко и голямо/за свързване към ел.мотор-65лв.
- Номер32-зелена професионална с външен подсилен лагер и фунии за пълнене-56лв.
- Номер 32-Бяла професионална/голяма/ с външен подсилен лагер-с две решетки и един нож-69лв.
- Номер 32 чугунена БЪЛГАРСКА ”ГАБРОВО” -С един нож една решетка и три фунии за пълнене голямо колело и спомагателна дръжка за ръчно въртене-95лв.
- Номер 32 алуминиева ГЕРМАНСКА професионална с два ножа,две решетки,три фунии за пълнене,спомагателна дръжка и колело-70лв.
- Номер 22 румънска комплект с нож две решетки малко и голямо колело спомагателна дръжка за ръчно въртене-49лв.
- Номер 22 германска алуминиева комплект с нож две решетки малко и голямо колело и спомагателна дръжка за ръчно мелене -55 лв
- КОМПЛЕКТ стойка с Ел.Мотор,малка шайба и ремък за месомелачка номер32-120лв.и мелачка за нея-пълен комплект-60лв.-общо 180лв.
- Комплект месомелачка номер 32 ел мотор голяма стойка и плот вана неръждавейка -250 лв
- Номер 42-195лв. и номер 52-235лв./светло зелени/супер професионални,високо производителни,подходящи и за сериозно производство.Изработени от възможно най-здравите и качествени материали.В комплекта има един нож и една решетка.
- Ножове български номер5,8,10-8лв.номер22,32-18лв.,номер 42 и 52-30лв.Решетки български номер5,8,10-9лв.,номер22,32-18лв.,номер42 и 52-30лв.
- Решетки и ножове китайски номер5,8,10-5лв.,номер22,32-10лв.,номер 42 и 52-30лв,
- Ножове за електрически мелачки номер-5-с квадрат и шестоъгълен отвор-16лв.
- Електрическа месомелачка комплект-1000вт.-90лв.
- ЕЛЕКТРИЧЕСКА- месомелачка комплект-2200вт.-95лв.
- Мелачка за домати българска,пластмасова-9лв.,12лв.,14лв.
- Мексиканки за домати италианска голяма чугунена с лагер-48лв. Приставки за домати за месомелачки,номер 5,8 и 10-7лв. и 22 и 32-9лв. Фуния за пълнене-5,8,10,22,32-5лв. Наличност и на професионална бутална,хоризонтална,иноксова/неръждаема/-4 килограмова пълначка-60лв. и много други модели.
Wednesday, February 26, 2020
Rocket Stove Mini in unfinished phase - with side holes for air inlet & better fire maintenance
Rocket Stove Mini in unfinished phase - provided with side holes for air inlet that helps better fire maintenance, its construction allows efficient utilization of fuel and quiet stay.